Çalışma Alanlarımız

Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik

Pasif Jimnastik Nedir?

Pasif jimnastik, aletleri sorunlu bölgeye çeşitli pet veya değişik aparatlar yoluyla faradik elektrik akımları göndererek cilt ve cilt altı dokularda kasılmalar meydana getirmek ve bu sayede yağ depolanmasının bulunduğu alanda ki yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlamak amacını güden bir uygulamadır.

Pasif jimnastik deyimi, yapılan uygulamayı anlamayı kolaylaştırmak için halk arasında kullanılan bir deyimdir. Gerçekte bu uygulama bölgesel şekil bozukluklarının ve fazla yağ dokularının elektro terapi yöntemiyle giderilme esasına dayanmaktadır.

Gerek hormonal dengesizlikler gerekse kötü beslenme alışkanlıkları, menopoz, hamilelik ya da mesleki sebeplerle vücudun bel, kalça, basen, göğüs, boyun vb. bölgelerinde anormal yağ dokusu birikimi oluşabilmektedir. Bu vücudun estetik görünümünü bozduğu gibi ileride sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bel, kalça ve boyun ağrıları gibi istenmeyen rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir.

Bu iş için özel geliştirilmiş elektroterapi cihazı ile bu yağ dokuları eritilmekte, doğru beslenme ve diyet alışkanlıkları ile birlikte kalıcı çözüm sağlanmaktadır.

Nasıl etki eder?

Ortaya çıkan enerji kası hareket ettirir. Bu işlemden sonra ortaya çıkan toksinler ter ve idrar yoluyla dışarı atılır. Akım, 55 dakikada 288 mekik çektirecek şekilde sinyaller gönderir. Yağın enerjiye dönüşmesi, gevşemiş kasın sıkılaşması, toksin maddenin atımı, normal kas hareketinin 72 misli hızla gerçekleşir.

Yararları nelerdir?

Pasif jimnastiğin diğer amacı, kilo verimi ile boşalan yağ hücrelerinin ve bölgelerin sıkılaşmasını sağlamaktır. 

 Ayrıca kan dolaşımını ve hareketliliği hızlandırdığı için kireçlenme ve selülite karşı yardımcı etkileri olmaktadır. Uygulanan kişide incelme ile birlikte eklem ve bağ dokusunu destekler.

Pasif jimnastik, aktif jimnastikte olduğu gibi kas artışı ve kilo artışı yapmaz, vücutta herhangi bir bozulma meydana getirmez. Etkileri kalıcı olan pasif jimnastik, uygulanan program bittikten sonra 6kg artışa kadar vücutta herhangi bir görüntü değişikliği olmasını engeller, diğer bir ifade ile vücutta kas artışına bağlı şekil bozukluğu yapmaz.

Hangi alanlarda kullanılır?

Selülit tedavisi, yağ parçalama, kasları toparlama, beden küçültme işlemleri yapar. Ayrıca bu teknik göğüs kaslarını sıkılaştırıp, göğüs dikleştirmede kullanılmaktadır.

Seans süresi ne kadardır?

Ortalama 40–45 DK. lık uygulamalar yeterlidir.

Sakıncalı olduğu durumlar nelerdir?

Bilinen bir sakıncası yoktur. Kalp ritim bozukluğu olanlar bu uygulamadan faydalanamazlar.