Çalışma Alanlarımız

Oksijen Terapi

Oksijen Terapi

Oksijen – Hayat İksiri

Genetik yapımız, cildimizin en önemli belirleyicisidir. Cildimizin yapısı, bileşenleri, erken yada geç yaşlanacağı, problemli olup olmayacağı, rengi hatta lekeli olup olmayacağını genetik yapımız belirlemektedir. Bunun dışında çevresel etkiler ve yaşam şeklimizde cilt yapımızdaki etkileyici faktörlerdendir. Ancak bunu düşünerek cildimizi kaderi ile baş başa bırakmak doğru değildir. Cildimizde erken yaşlanma belirtilerini gördüğümüzde, kozmetik yöntemleri kullanarak daha genç bir görünüm almasını sağlayabiliriz.

Epidermisin en altında bulunan hücre tabakası cildimizin en aktif kısmıdır. Bu bölüm, hücre bölünmesinin ve cilt yüzeyinin bulunduğukısımdır. Cilde rengini veren melanin oluşumları da burada meydana gelmektedir.

Hücre katmanlarının işlevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır. Genç ciltlerin enerjisiz kalmak gibi bir sorunları yoktur. Epidermisleri yeterli miktarda oksijen ve besini dermisteki kan damarları yolu ile alırlar. Bu taze ve canlı görünmelerinin nedenidir. Olgun ciltlerde ise kan dolaşımı yeterli değildir, dermisteki mikro damarlar dejenere olmuşlardır ve epidermisin ihtiyacı olan oksijen ve besini sağlayamamaktadır. Sonuç olarak hücre bölünmesi önemli miktarda azalır, cilt incelir, kurulaşır ve kırışır, yaşlılık lekeleri meydana gelir.

Oksijen Terapi uygulaması ile saf oksijen ve özel formüllü ürünler, basınçlı enjeksiyon yöntemi ile cildin problemli bölgelerinin, en derinlerine indirilir.

Hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle, genç görünümlü, pürüzsüz, tazelenmiş yepyeni bir cilde sahip olursunuz.

Oksijen Terapi

OXYjet CRYO2 POWER

Gözlerinize inanamayacaksınız….!!!!
Cildiniz de ‘benzersiz’ bir  etki, ‘şaşırtıcı’ sonuçlar
Yeniden şekillenen yüz ovaliniz, kalitesi artan cildiniz ve mükemmel görünümünüzle herkesi kendinize hayran bırakacaksınız!!!

 

CRYO2 POWER ile benzersiz, soğuk etkili bakımın keyfini yaşayın

Ciltte canlandırıcı,sıkılaştırıcı, tazeleyici etki… Güzel ve genç görünüm

Saf oksijen, tazeleyici soğuk etki ve etkin aktif maddeler içeren çok özel konsantrelerin mükemmel sinerjisi ile çok daha güzel bir cilt!

Yeni CRYO2 POWER ile doğallıktan uzaklaşmadan ‘coollifting’!

Soğuk basıncın ciltte sıkılaştırıcı ve stimulasyonu arttırıcı etkisi tıpta ödem giderme ve inflamasyonu azaltma amacı ile çok çeşitli cilt tedavilerinde kullanılmaktadır.
Konsantre oksijenin ciltte oluşturacağı canlandırıcı etki  ve OXYjet CRYO2POWER sistemi ile birlikte kullanılmak üzere formüle edilmiş ‘özel içeriğe sahip bakım kitlerinin olumlu etkisi ile ciltte arzu edilen, mükemmel sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

 CRYO2 POWER ile yapılan LIFTING amaçlı uygulamalar 3 adım da tamamlanmaktadır;

1.      Enzimlerin olumlu etkisi ile yorgun, cansız görünüme sahip cilt ‘ışıldar’.

2.      Basınçlı oksijen enjeksiyonu uygulaması sırasında, cildin problemli bölgelerine, kırışıklıkları doldurucu etkiye sahip ya da  canlandırıcı, renk açıcı veya anti-inflammatuar etkiye sahip aktif maddeler içeren özel ürünlerin iğne kullanmadan ‘enjeksiyon’u sağlanır.

3.      CRYO2 POWER uygulaması ‘soğuk’ bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında cilde soğuk ve tazeleyici etkiye sahip oksijenle birlikte uygulama başlığına takılan CRYO2 ampulü uygulanır. Bu özel ‘soğuk’ uygulamanın olumlu etkisi ile de cilt sıkılaşır, canlanır ve yüz ovali belirginleşir.

BodeOXYjet CRYO2 Power

 • Patentli BODE OXYjet CRYO2 POWER sisteminde , basınçlı oksijen enjeksiyonu ile etkinliği kanıtlanmış kozmetik ürünlerin cilt altına ,iğne kullanmadan, etkili, hassas ve güvenli bir yöntemle ‘enjeksiyon’u sağlanmaktadır.
 • Cihazla yapılan uygulamalar sırasında kullanılan ürünlerin içeriklerinde yeralan aktif maddeler ciltte depolanır. Ciltte canlandırıcı etkileri hemen görülür ve sonuçlar uzun sure kalıcıdır. Aynı zamanda oksijenin cilde kazandırdığı enerji sayesinde cilt canlanır. Daha güzel bir görünüme kavuşur.
 • Cildin problemli olan her bölümüne uygulama acısız veyan etkisi olmaksızın, güvenli bir yöntemle uygulanabilir; Tüm yüz, özellikle göz ve dudak çevresi, boyun, dekolte ve vücuda etkili uygulamalar yapmak mümkündür.

Mükemmel sonuçlar:

 • Kırışıklıkları azaltır.
 • Atrofik ciltlerde etkilidir.
 • Pigment /leke sorununun çözümünde etkilidir.
 • Akneli, problemli ciltler için uygundur.
 • Vücutta selülit, çatlak ve izlerde etkilidir.

kocaeli oksijen terapi merkezi

OXYjet CRYO2 Power Uygulamasında Kullanılan Bakım Kitleri;

OXYjet CRYO2 POWER uygulamaları sırasında kullanılan özel formüle sahip ürünler sistemin işleyişi açısından önemli bir yer tutmaktadırlar. Penetrasyon kapasitelerinin  yapılan klinik çalışmalar neticesinde çok üst düzey de olduğu kanıtlanmış olan bu özel ürünler yapılan uygulamaların etkisini önemli ölçüde arttırmaktadırlar.

SKIN VOLUME KİT( 35 yaş altı koruyucu, onarıcı ve nemlendirici bakım )

 • SKIN VOLUME 1 (basınçlı oksijen enjeksiyon ürünü)

OXYjet CRYO2 POWER cihazı uygulamaları için özel olarak, kırışıklık ve anti-aging amaçlı bakımlarda kullanılmak üzere üretilmiştir. Kırışıklıkları doldurur. Tekrarlanan mimik hareketlerinden meydana gelen kırışıklıkların oluşumunu önler. Göz çevresi ve alın bölgesi için idealdir.

İçeriği: Argilerine, Matrixyl, Sodyum Laktat, Pantenol

 • SKIN VOLUME 2 (CRYO2m enjeksiyon ürünü)

OXYjet CRYO2 POWER uygulamaları için özel olarak üretilmiştir. Nemlendirici ve besleyici etkili etkili bir konsantredir. Uygulandığı andan itibaren ciltte olumlu etkileri görülür. OXYjet CRYO2 POWER uygulama başlığına takılarak cilde uygulanır.

İçeriği: Vitamin F Gliserol ester, Vitamin E, Unichondrin ATP, Pantenol, Bisabolol, Laktat

AGE CONTROL KIT

 • Age Control 1 (Basınçlı oksijen enjeksiyon ürünü)

OXYjet CRYO2 POWER sistemi ile kullanılmak üzere geliştirilmiş, olgun ciltlere özel, kırışıklıklar da etkili mükemmel bir üründür.

İçeriği: Argilerine, Matrixyl, Isoflavon (soya bitkisi), Hyaluronik asit, Vitamin A Palmitat, Vitamin C Fosfat, Vitamin E Asetat

 • Age Control 2 (CRYO2  enjeksiyon ürünü)

Ciltte sıkılaştıcı ve drenajı arttırıcı etkiye sahip bu özel serum OXYjet CRYO2 POWER uygulama başlığına takılarak cilde uygulanır.

İçeriği: EyelissTM , Osmopur TM, Pantenol

AGE CONTROL KIT de yaralan ürünlerin 40 yaş ve üzeri, kırışıklıkların, sarkmaların yoğun olduğu kişilerce kullanılması önerilmektedir.

ANTI ACNE KIT

 • Anti Acne 1 (Basınçlı oksijen enjeksiyon ürünü)

Akneli, problemli ciltlerin kullanımı için uygun, nemlendirici etkiye sahip konsantre.
İçeriği: Unichondrinatp, Hyaluronik asit, Squalane, Pantenol

 • Anti Acne 2 (CRYO2 enjeksiyon ürünü)

OXYjet CRYO2 POWER uygulamaları için özel olarak üretilmiş, anti bakteriyal etkili, anti inflammatuar, iyi edici etkiye sahip konsantre. OXYjet CRYO2 POWER uygulama başlığına takılarak cilde uygulanır.

İçeriği: Sopholiance, Pantenol, Farnesol, Bisabolol

ANTI PIGMENTATION KIT

 • Anti Pigmentation 1(Basınçlı oksijen enjeksiyon ürünü)

Ciltteki pigmentasyon problemlerinin çözümüne yönelik özel bir formüle sahiptir. Basınçlı oksijen enjeksiyonu uygulaması sırasında kullanılır. Koruyucu madde ve parfüm içermez.
İçeriği: Magnezyumaskorbil fosfat, Dermawhite TM (Gluconat, W.Indica özü, Sitrik asit)

 • Anti Pigmentation 2 (CRYO2 enjeksiyon ürünü)

Cilt rengini düzenlemek için OXYjetCRYO2 POWER uygulamaları ile kullanılmak üzere formüle edilmiş , tavsiye edilen bir konsantredir. OXYjet CRYO2 POWER uygulama başlığına takılarak cilde uygulanır.

İçeriği: Glikolik asit, Sitrik asit, Tartarik asit, Pantenol, Allantoin

OXYdiamond
Oksijen ve Elmas başlıkla Peeling

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi

 • Konsantre oksijen ve değişik ebatlara sahip elmas peeling başlıkları ile cildin stimulasyonu arttırılarak ölü deri tabakasının atılması sağlanır.
 • Uygulama sırasında epidermisin alt tabakalarında hücre bölünmeleri meydana gelir ve bunun sonucunda da cilt kaybettiği genç görünümüne yeniden kavuşur.

OXYjet
Basınçlı Oksijen Enjeksiyonu

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi2

 • Özel formüle sahip kozmetik ürünler yüksek basınçlı oksijen yardımı ile epidermisin alt tabakalarına gönderilir. Uygulamanın sonucu olarak cildin zamanla azalan depoları bu özel aktif maddelerle dolar. Ayrıca cilt sıkılaşır, toparlanır, pigment ve akne problemleri de kullanılan ürünlerin içeriğine bağlı olarak, ortadan kalkar.
 • Basınçlı oksijen cildi canlandırır, enerji verir. Daha sağlıklı ve tazelenmiş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

CRYO2
Cool Lifting

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi3

 • Soğuk etkili, tazeleyici aktif maddeler içeren ‘kokteyl’ özel başlığı ile cilde uygulanır.
 • Soğuk basınç cildi sıkılaştırır, stimulasyonu arttırır, ödemi azaltır,hassasiyeti giderir. Uygulamaya oksijen eklendiğinde ise gözenekleri sıkıştırır, ciltteki kızarıklığı giderir ve yüz kontürünü belirginleştirir.

OXYspray
Oksijen sprey uygulaması

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi4

 • Sprey yardımı ile cilde püskürtülen oksijen cildi ferahlatırken artan stimulasyon ile cildin bağışıklık sistemi kuvvetlenir. Mikrodermaabrazyon ya da agresifpeeling sonrası cillte oluşan tahribatı sakinleştirerek cildin iyileşme süresini hızlandırır.
 • Uygulama sırasınd NORA BODE fluid sprey kullanıldığı takdirde cildin nemlendiği, pürüzsüz,tazelenmiş güzel bir görünüme kavuştuğu görülebilir.

 

Etkisi ,Almanya’da, 1997’de yapılan bilimsel çalışma ile kanıtlanmıştır;

‘Fraunfhofer Institutefor Biomedical Technology’nin yaptığı bilimsel çalışmanın sonucu olarak OXYjet sistemi ile yapılan basınçlı oksijen enjeksiyonu uygulamasının ardından cildin zamanla azalan depolarının ve ciltte varolan kırışıklıkların normalinden 60 kat daha hızla dolduğu kanıtlanmıştır.

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi5

Kozmetik bir preparasyon olan Gamma-L-Serum cilde el ile uygulandığında epidermisin penetrasyonu için yaklaşık bir saat sure gereklidir. Ancak Gamma-L-Serum OXYjet ile cilde uygulanırsa uygulamanın hemen ardından, en fazla bir dakika sonra,derinlerdeki tabakalara inerek orada depolanır.

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi6

2007’de İngiltere’de yapılan bilimsel çalışma:

Uluslarasası tanınan ‘’Cornwall Dermatology ResearchInstitute, PeninsulaMedical School,Truro’’ nun yaptığı araştırmanın sonucuna gore ciltteki kanserli nodüllereOXYjet uygulaması yapıldığında aktif maddelerin penetrayonlarının 3 kat daha hızlı olduğu tespit edilmiştir.

OXYjetSisteminin Gelişimi:

1986 yılında naturopathLutharBode , eşi farmakolog ve kimyager Juttabode ile birlikte egzema ve diğer inflamasyonlu cilt hastalıkları tedavileri için çalışmalara başladılar.

1989 Jutta ve LutharBode, Prof. Dr. R. Gorges ‘un rehberliğinde Almanya Hochenstein’ de araştırma enstitülerini kurdular.

Projeleri ciltteki bağaşıklık medyatörleri üzerinde araştırma yapmaktı. Bazı üniversiteler, kolejler ve özel kurumlar bu projeye destek verdiler.Bu araştırmalarda LutharBode hücre içi boşluk kalitesini analiz edebilen bir mikroskobik test metodu geliştirdi. Bu test metodu aktif elementlerin basınç altında penetre olabildiklerini gösterdi ve bu OXYJET in doğuşu oldu.

1994 Jutta ve Luthar NORA BODE kozmetiği kurdu. Ve özel moleküler yapılara sahip kozmetiklerin cilt altına basınçlı ve pulslıpenetrasyonunu sağlayan Oxyjetinprototipi bu yılda üretildi. Özellikle, kuru , egzamatik ve atrophic ciltlerde çok büyük başarılar elde edildi.

1997 LutharBode Münich patent ofisinden Oxyjetin patentini aldı. Bilimsel çalışmalar St. Ingbert’de bulunan, Biomedikal teknoloji labaratuarı Fraunhofer enstitüsünde yapılmaya başlandı.
Ve ilk Oxyjet modeli Almanya pazarına sunuldu.

1998 ve takip eden yıllarda teknoloji ve kozmetik formülasyonlar geliştirildi, system Almanya dışında tüm Avrupa ülkelelerinde, USA ve Rusya’da satışa başladı.

2003 yılında Daily Mirror dergisi pop kraliçesi Madonna’nın Oxyjet uygulatığını yazdı ve tedavi popülerite kazandı

2005-2010 yılları arasında Oxyjet pazarı günden güne büyümüştür, bir çok ünlü isim OXYJET ‘le tedavi görmüş ve memnuniyetlerini basında dile getirmişlerdir. 2007 yılında Dünyaca bilinen Cornwall Dermatoloji Araştırmaları, Peninsula Medikal okulu , Truro, orijinal Oksijet tedavisinin büyük önemini vurgulamışlardır.

2011 Yeni CryO2 Oxyjet in bulunuşu ve soğuk oksijenle yapılan tedavilerde yüz konturundaki belirginleşme olmuş ve daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmıştır.

2012 CryO2 Oxyjet yeni bir trend olarak dünya pazarına sunulmuştur.

 Teknoloji

OXYjet CRYO2 POWER da kullanılan teknoloji de oksijen ‘hava’dan sağlanmaktadır. Hava da %21 oksijen , %78 oranında da nitrojen ve diğer gazlar bulunmaktadır. Sistem, bulunduğu ortamdaki ‘hava’yı alır, içinde bulunan iki moleküler odacıkta yer alan arındırıcı filtrelere gönderir. Bu özel arındırıcı odacıklar da oksijen ve değişik boyutlarda ki nitrojen molekülleri ayrıştırılır. Nitrojen elimine edilerek uygulama sırasında kullanılan maksimum %98 oranında ki saf oksijene erişilir.

kocaeli güzellik salonu oksijen terapi7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>