Çalışma Alanlarımız

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling’ cildi canlandırmak amacı ile uygulanan, kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının ‘soyulması’ işlemidir. Bu şekilde daha parlak, genç, temiz bir cilt görünümü elde edilir adeta cilt yeniden hayat kazanır.

Kimyasal peeling amacıyla değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeysel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Zamanla ciltteki kollajen ve elastin liflerde bozulma olur bunun sonucunda ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır. Cildin üzerinde ki hasarlı kısmın ayrılması ile rengi daha sağlıklı olan ve dokusu güzel bir cilt oluşur.

Kimyasal peeling öncesinde cilt temizlenir, aşırı yağdan arındırılır. Daha sonra ‘Alfa Hidroksi Asitler’ (AHA) uygulanır ve bir süre bekletildikten sonra ‘kimyasal’ ciltten uzaklaştırılır. Uygulama ortalama olarak 10 dakika sürer.

AHA peeling 1 ile 3 haftalık aralıklarla 6-8 seans uygulanır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici olarak hafif yanma hissedilebilir ancak kişi normal aktivitesine devam edebilmektedir. Peeling uygulamasını takiben güneşten korunma, makyaj yapılmaması ve bazı özel kremler dışında ürün kullanılmaması çok önemlidir. AHA peeling sonrası kişiler normal aktivitelerine devam edebilirler.

Peeling Tedavisi Hangi Problemlerde Uygulanır?

  • Akne (sivilce) tedavisinde,
  • Aknelerin iyileştikten sonra bıraktığı izlerin (skarların) tedavisinde,
  • Kırışıklık ve ince çizgilerin giderilmesinde,
  • Ciltteki açık porların kapanmasında,
  • Eldeki yaşlılık lekelerinin giderilmesinde,
  • Gebelik lekelerinin giderilmesinde,
  • Yaşlılık ve güneş lekelerinin tedavisinde,
  • Yaşlanma etkilerini geciktirmede kullanılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>