Çalışma Alanlarımız

Karboksi Terapi İle Zayıflama

Karboksi Terapi İle Zayıflama

Karboksiterapi Nedir?

Selülitlere Sarkmalara Elveda Karbondioksit  gazı yardımı ile bölgesel doku mekanizmasını ve dolaşımını geliştirerek; selülit ve bölgesel yağlanma tedavisine ‘karboksiterapi’ denir.

Nasıl Uygulanır?

Karboksiterapi uygulamasında ince bir iğne yardımı ile yağ dokusuna girilerek  karbondioksit gazı enjekte edilir. Yüksel dağılım özelliği olan karbondioksit gazı oldukça geniş alanlara kolaylıkla yayılır ve ağrı hissedilmez ancak oluşabilecek şişkinlik hissi birkaç saat içinde ortadan kaybolur.

Karboksiterapi  tedavisinden hemen sonra günlük yaşama dönülebilir. Karboksiterapi  tedavisinde; yağ dokusunda karbondioksit gazı artışına bağlı olarak damarlar genişler, o bölgenin oksijen oranı artar ve oksijenin artması yağ yakımını sağlar. Sonuç olarak karboksiterapi’den sonra yağlanma oranında ve selülitlerde azalma, sarkan deri alanlarında toparlanma, ciltte sıkılaşma gözlemlenir.

Karboksiterapi tedavisi haftada 2-3 defa olmak üzere 10 ile 20 seans uygulanabilir. Seans sayısına hastanın ihtiyacına göre karar verilir ve her seans 10-20 dakika sürer. Beşinci seanstan itibaren gözle görülür düzelmeler başlar.

Hangi amaçla kullanılır?

  • Karın bölgesinde ki gevşemeler ve sarkmalarda; özellikle doğum sonrası çatlakları ve yara izlerinde
  • Kollarda-koltuk altı derisinde gevşeme olduğunda ve üst kolun inceltilmesinde
  • Basen ve üst bacakta local yağlanma tedavisinde, selülitlerin azaltılmasında
  • Sarkma gözlenen göğüslerin dikleştirilmesinde
  • Liposuction sonrasında kalan tümsekliklerin giderilmesinde karboksiterapi uygulanabilir.

Karboksiterapi tek başına uygulanabildiği gibi diğer zayıflama/incelme uygulamaları ile de kombine edilebilmektedir.