Çalışma Alanlarımız

Dermaterapi ile Cilt Yenileme

Dermaterapi ile Cilt Yenileme

Dermaterapi Nedir?

Dermaterapi, kök hücre ekstresi ile birlikte büyüme faktörlerinin cilt üzerineDermaroller denilen özel bir alet kullanılarak cilde uygulanmasıdır.
Dermaterapi yeni hücre oluşumunu artırırken, cilt altındaki kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastinfibrillerin üretimini hızlandırır. Ciltteki kök hücrelerin çoğalmasına yardımcı ekstre, taze ve yeni cilt gelişimini tetikler. Ayrıca dermaterapi cildin elastikiyetini geliştirir, kırışıklıkların ve çizgilerin görünümünü azaltır, yüzde gerginlik ve ciltteki lekelerin açılmasını sağlar aynı zamanda gözenek genişliğinin yok olmasını sağlar.

Büyüme Faktörü Nedir (GrowthFactor)?

Büyüme Faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre çeperinde kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalması ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılarıdır. Bu yapılar başta hücre çoğalmasını (bölünmesini) artırmanın yanı sıra, özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit, elastinfibrillerin üretimini artırmak, leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarında saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel mesajlar taşıyabilirler. Bu yolla aslında vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlaması sağlanabilir.

Dermaroller: Mikro İğneler ile Kolay ve Güvenli Uygulama, Etkin Sonuçlar

Dermaroller üzerinde 192 adet 0,2mm veya 0,5 mm iğneler olan bir alettir. Dermaroller cilde uygulandığında silindirik tamburun iğneler cilt üzerinde mikrokanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1cm2′de yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılır. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır. Bir başka açıdan bakılır ise 20 dakika boyunca deri altına açık olan 1000′lerce kapı elde edilmiş olur.

Dermaterapi işte bu mikrokapıların içlerinden derinin alt tabakalarına doğru Dermaheal’in büyüme faktörü, biomimetikpeptid ve kök hücre ekstreli ürünlerinin gönderilmesi işlemidir. Enjeksiyondan farklı olarak derinin üst bölgelerinde, kozmetik formüllerin en çok ihtiyaç duyulduğu bölgelere gerekli aktif içeriklerin yüksek yoğunlukta gönderilmesi mümkün olur.

Başlıca Kullanım Alanları:

  • İnce çizgi ve kırışıklıklarda,
  • Cilt çatlaklarında,
  • Göz altı morluklarında ve torbalarında,
  • Akne ve yanık skarlarında güven ve mükemmel etkinlik ile uygulanabilir.

Güvenlidir,

  • Güneş hassasiyeti yaratmaz.
  • Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez.
  • Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez.

Kişi  uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.

Comments (2)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>