Çalışma Alanlarımız

Casmara Cilt Bakımı

Casmara Cilt Bakımı

Casmara, dünya’da ilk peel mask-soyulan maske ve tek kullanımlık ürünler üreten ilk firmadır.Tek kullanımlık ürünler yani kişiye özel ürünler, kişiye özel bakımları çok güvenilir hijyenik şartlarda sunumu sağlar. 1981’e kadar maskeler tozla su karıştırılarak yapılıyordu, şimdi ise jel ve krem ile karıştırılarak uygulanmaktadır. Kullanımı çok pratik ve soğuk uygulamalardır.

Formüllerindeki aktif içerikleri sayesinde dokuların elastikiyetini artırır. Derideki nemsizliği gidererek ince kırışıklıkların görünümünü yumuşatır. Cilt yapısı daha sıkı, canlı ve ışıltılı bir görünüm alır. Cilt bakımı sırasında veya özel kürler (6-8 hafta ) halinde uygulanabilir.Alın çizgileriformüllerindeki aktif içerikler sayesinde dokuların elastikiyetini arttırır,derideki gerginliği azaltır ve ince çizgi, kırışıklıkların görünümünü yumuşatır.

Casmara Cilt Bakımının Cilt Üzerindeki Etkileri

Göz Etrafı Torbalanmaları

Maskelerin göz üzerine de uygulanması; lenf drenaj etkisi ile anti-ödem etkisi yaparak su toplanmasını engeller ve göz etrafı torbalanmalarını önler.

Cilt Sarkıklığı

Maskelerin soğuk reaksiyonu ( yüz ısısı; 5/8 c° kadar azalır) kasları stimüle eder; cilde gözle görünür bir rahatlama ve sıkılaşma etkisi verir.

Burun Kenarı Çizgileri

Kasların maskelere mükemmel adaptasyonu ile özellikle burun kenarındaki ifade çizgileri üzerinde yüz kontürünü güzelleştirir.

Peri Orbital Çizgiler

Maskelerin dışarıdan başlayarak içeri doğru kuruma etkisi sayesinde aktif içeriklerin peri orbital kırışıklıklara penetrasyonu güçlenir.

Boyun Çizgileri

Soğuk maskelerin kas üzerindeki büzüşme etkisi ile boyun cildi güçlenir, canlanır ve dokular.